fbpx

Mariusz Szydło

IT Manager, prywatny przedsiębiorcaOd 13 lat związany z branżą IT, ukończył studia magisterskie na kierunku Inżynieria oprogramowania, praktyczną wiedzę pozyskiwał na SGH - Podyplomowe Studia dla Menedżerów Sektora Usług Finansowych i Ubezpieczeniowych oraz w Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego, która jak twierdzi zmieniła jego życie zawodowe i prywatne.

Należy do pokolenia Xennnials – urodził się w erze papierowej a w trakcie dorastania wkroczył w erę cyfrową. Choć swój pierwszy komputer kupił w wieku 20 lat kiedy to rozpoczynał studia informatyczne, nie przeszkodziło mu to zostać profesjonalistą w branży IT. Głodny przygód, zawsze poznawał świat w oparciu o własne doświadczenia teraz już wie – Adventurous to jego wiodący profil osobowości wg metody Oldham/Morris.

W 2005 roku otrzymał ofertę pracy na stanowisku Młodszego Specjalisty Help Desk w Aviva. Tam rozpoczęła się jego właściwa kariera, zbieranie doświadczenia i przygotowanie do bycia managerem. Bardzo szybko został doceniony za swoją pracę, awansował i co roku zmieniał stanowiska. Jeszcze w Help Desk’u zaczął realizować mniejsze projekty technologiczne i biznesowe a jako Capacity Manager w Aviva Continental Cloud – mógł się pochwalić wysokobudżetowymi projektami prowadzonymi w strukturach międzynarodowych.Jako IT Service Delivery i PM dla projektów Biznesowych był odpowiedzialny za:migrację systemów Grupy Kulczyk Holding SA do Private Cloud,wdrożenie RODO Grupie Kulczyk Holding SA,modernizację infrastruktury sieciowej w jednym z budynków warszawskich,wdrożenie rekomendacji U KNF w obszarze Infrastruktury IT.przygotowanie analizy do pierwszej w historii Polski migracji firmy ubezpieczeniowej do chmury publicznej,organizację wsparcia IT dla spółki join venture z bankiem BZ WBK.wdrażanie projektów optymalizacji kosztów w IT: konsolidacje macierzy, systemy druku, direct access.Jeszcze jako pracownik Avivy odkrył swój kolejny dar i to co do dziś uwielbia – wystąpienia publiczne. Prowadził program szkoleń dla 1000 pracowników Avivy - Moving to Great, gdzie uczył współpracowników odkrywać osobisty potencjał i skutecznie realizować wyznaczone cele. Prowadził event Forum Innowacji a jako lider zespołu na FinTech Startup Weekend pitchował i prowadził prezentację. Za pomysł i prototyp aplikacji jego zespół otrzymał nagrodę specjalną jury. Pod koniec 2015 roku zdecydował się odejść z Avivy i objął stanowisko IT Managera w Kulczyk Holding SA, w dalszym ciągu skutecznie realizuje międzynarodowe projekty w Grupie Kulczyk Investments SA. Jako prywatny przedsiębiorca jest współwłaścicielem i jak nazywa go żona „mózgiem operacyjnym” Fanaberii Manufaktury cukierniczej, gdzie kreowane są wspaniałe torty artystyczne. Jeden z wykorzystywanych tam przepisów jest jego autorstwa.